Fotoğraf çekebilmeye devam edebilmeniz için en iyi ve uzun ömürlü fotoğraf filmleri

Fotoğraf çekmek çoğumuzun en sevdiği hobilerinden biri. Teknoloji sayesinde hızlıca çekim yapmak mümkün olsa da fotoğraf makineleri, bu hobinin tutkunları için vazgeçilmez. Eğer siz de fotoğraf çekmeyi seviyor ve kaliteli fotoğraf filmlerini arıyorsanız harika bir listeyle karşınızdayız. Severek kullanacağınız, başarılı çekimler yapmanızı sağlayacak en iyi modelleri bir araya getirdik. Haydi gelin, önce bu filmleri nasıl kullanacağınıza değinelim ve ardından listemizde yer alan ürünlere hep birlikte göz atalım.
Fotoğraf filmi nasıl çıkarılır ve yıkanır?

Fotoğraflarınızı çektikten sonra onları baskıya hazırlamak için önce fotoğraf makinenizdeki filmi çıkarmalısınız. Bunun için makinenin film kapağını açmadan önce filmi ruloya tekrar sarmanız gerekiyor. Aksi hâlde film yanacaktır. Bu işlemi makine üzerinden yaptıktan sonra filmi güvenle çıkarabilirsiniz. “Fotoğraf filmi nasıl basılır?” derseniz bunun için özel ışıklandırılmış bir oda ve çeşitli ürünler gerekir. Bu nedenle örneğin ayda 20 rulo film kullanmanızı gerektirecek kadar çekim yapmıyorsanız fotoğraf filmi yıkama işlemini profesyonellere bırakabilirsiniz.
1. Filmleri yıkamakla uğraşmayın: AgfaPhoto APX 400 Professional 135 – 36 yeni film

Sepette %10’a varan indirimler kazanmak için tıklayın!
Sık sık fotoğraf çekiyor ama filmleri yıkamakla uğraşmak istemiyorsanız anında baskı alabilen fotoğraf makinelerini tercih edebilirsiniz. Bu makineler için kullanabileceğiniz en iyi ürünlerden biri ise AgfaPhoto APX 400 Professional 135 – 36 yeni film, renkli görüntüler elde etmenizi sağlar.
400 ASA hassasiyeti ile düşük ışık koşullarında bile üstün kalitede fotoğraflar çekmenizi sağlayan bu film, 135 film formatında ve rulo başına 36 pozlama imkanı sunar. Üründen en iyi verimi almak için filmleri serin tutabilirsiniz. Bunun için filmleri buzdolabında bekletebilir, ürünü son kullanma tarihinden önce kullanmaya dikkat edebilirsiniz.
Ürünü İncele
2. Şipşak fotoğraflar için: Fuji Instax Mini 20’li Fotoğraf Filmi

Fotoğrafları yıkamak ya da bunu bir profesyonele yaptırmak zaman gerektiren bir işlem. Eğer çektiğiniz fotoğrafların baskılarını hızlıca almak isterseniz Fuji Instax Mini 20’li Fotoğraf Filmi ile bir an önce tanışmalısınız. Birçok Instax mini fotoğraf makinesi ile kullanılabilen ürün, cüzdanda rahatlıkla taşınabilecek boyutlarda fotoğraflar elde etmenizi sağlar.
Canlı ve doğal cilt tonlarında kareler elde eden ürün, çok daha keskin ve net fotoğraflar çekmenize yardımcı olur. Fotoğrafların yan tarafında beyaz bir çerçeve yer alır. Böylece fotoğrafları makineden çıktıktan sonra bu kısımlardan rahatlıkla tutabilir kolayca sallayabilirsiniz.
Ürünü İncele
3. Siyah beyaz fotoğraflar için: Ilford HP5 Plus Siyah Beyaz Film

Akıllı telefon ve dijital fotoğraf makinelerinde siyah beyaz fotoğraflar elde etmek çok kolay olsa da analog kameralarla çekilen karelerin yeri bir başka. Eğer siz de analog fotoğraf makinenizle siyah beyaz fotoğraflar elde etmek isterseniz Ilford HP5 Plus Siyah Beyaz Film’i tercih edebilirsiniz.
135 formatında fotoğraflar için tercih edebileceğiniz ürün, rulo başına 36 pozlama sayısı sunar. Paket içerisinde tam beş adet film rulosu yer alır. Böylece sık sık film almanıza da gerek kalmaz. Harika, değil mi?
Ürünü İncele
4. Daha küçük kareler: Polaroid Color Film Go İçin – x48 Film Paketi

Bol ışığın olduğu ortamlarda çekim yapmayı tercih ediyorsanız sizi Polaroid Color Film Go İçin – x48 Film Paketi ile tanıştıralım. Daha fazla ışıkla çok daha başarılı çekimler yamanızı sağlayan üründe anında baskı alınabilen tam 16 adet fotoğraf filmi yer alır.
Polaroid Go kamera ile kullanıma uygun olan film, cep ve cüzdana sığabilen küçük boyutlu kareler elde etmenizi sağlar. Ürünü buzdolabında bekletip soğuk tutarak çok daha başarılı kareler yakalayabilirsiniz. Filmin donmamasına dikkat etmeniz gerektiğini de belirtmeden geçmeyelim.
Ürünü İncele
5. İç ve dış mekân çekimleri için: Fuji C200 135 36 EC Farbfilm

Hem flaşla hem flaşsız çekimler yapıyorsanız iç ve dış mekânda kullanılabilen film rulolarını tercih etmelisiniz. Bu noktada rahatlıkla kullanabileceğiniz bir ürün tavsiyesi isterseniz Fuji C200 135 36 EC Farbfilm’i deneyebilirsiniz. 36 adet fotoğraf çekimi yapabileceğiniz ürünle renkli kareler elde edebilirsiniz.
Doğal görünen portre ve grup çekimleri için ideal olan ürün, gelişmiş ten renkleri sunar. Böylece çok daha canlı kareler elde etmenizi sağlar. Siz de analog fotoğraf makinenizle harika kareler elde etmek isterseniz ürüne göz atmadan alacağınız filme karar vermeyin!
Ürünü İncele
6. Retro kareler için: Instax Mini Film

Renkli ancak retro görünümlü fotoğrafları seviyorsanız sıradaki ürüne bayılacaksınız! Instax Mini Film ile retro tarzda çok havalı ve göz kamaştıran fotoğraflar elde edebilirsiniz. Tam 10 adet fotoğraf elde edebileceğiniz ürünü tüm Instax mini kamera ve yazıcılarla rahatlıkla kullanabilirsiniz.
Küçük boyutlu fotoğraflar için kullanabileceğiniz ürün, yüksek kaliteli kareler yakalamanızı sağlar. Üstelik çektiğiniz fotoğrafları dekoratif amaçla kullanabilir, göz alıcı stillere imza atabilirsiniz. Siz de gören herkesi kendisine hayran bırakacak fotoğraflar için ürüne bir şans tanımaya ne dersiniz?
Ürünü İncele
7. Siyah ve beyazın asaletini fotoğraflarına taşımak isteyenlere: Ilford FP4 Plus 120 Siyah/Beyaz Negatif Film

Sıklıkla renkli fotoğraflar kullanılsa da siyah beyaz çekilen karelerin yeri bir başka. Siz de siyah beyaz fotoğrafların o büyülü dünyasını seviyorsanız Ilford FP4 Plus 120 Siyah/Beyaz Negatif Film ile hemen tanışmalısınız. Filmin yüksek çözünürlüğü ve keskinliği sayesinde başarılı kareler elde edebilirsiniz.
ISO 125/22° nominal hassasiyete sahip olan ürün; bilimsel, endüstriyel ve teknik fotoğrafçılık için oldukça uygun bir seçenek. Siz de 120 formatında olan ürüne bir şans verebilir; herkesi kıskandıracak, birbirinden kaliteli siyah beyaz karelere imza atabilirsiniz.
Ürünü İncele
8. Analog fotoğraf makinesi filmi arayanlara: Analog Photo Fotoğraf Filmi 35 mm

Küçük fotoğraflar için film arayanların güvenle kullanabileceği bir ürünle karşınızdayız: Analog Photo Fotoğraf Filmi 35 mm! Analog fotoğraf makinelerinde kullanılan ve ISO 400’e ayarlanmaya uygun olan ürünle 24 adet fotoğraf karesi elde edilebilir.
Film, düşük ışık ortamlarında bile en iyi sonuçları almanıza yardım eder. Flaşlı ve flaşsız çekimlerde ya da hareket hâlinde bile daha parlak ve net kareler yakalamanızı sağlar. Siz de 135 formatında bir fotoğraf filmi arayışındaysanız ürüne mutlaka göz atmalısınız.
Ürünü İncele
9. Kaliteden vazgeçemeyenlere: Kodak 6033971 Gold 200 Film

Prime üyesi olup bedava kargo ve daha birçok avantajdan yararlanmak için tıklayın!
Genel ışık koşullarında çekimler yaparken kullanabileceğiniz bir fotoğraf makinesi filmi arayışındaysanız Kodak 6033971 Gold 200 Film’e mutlaka göz atmalısınız. Renkli baskılar almanızı sağlayan ürün, çok daha doğru ve doygun renkler elde eder.
24 adet fotoğraf karesi sunan film rulosu sayesinde canlı ve doğal tonlarda fotoğraflara sahip olabilirsiniz. Üstelik paket içerisinde tam üç adet film rulosu yer alır. böylece uzun süre yeni film almanıza da gerek kalmaz. Siz de kaliteden ödün vermiyorsanız ürüne bir şans tanıyabilirsiniz.
Ürünü İncele
10. Renkli fotoğraflar için: Cinestill 400Dynamic Çok Yönlü Renkli Film

Fotoğrafların kaliteli, net ve canlı görünmesi için iyi bir fotoğraf makinesi, çekim yöntemlerine olan hâkimiyet ve kaliteli bir fotoğraf filmi gerekir. 135 formatında renkli kareler için kullanabileceğiniz en iyi ürünlerden biri de Cinestill 400Dynamic Çok Yönlü Renkli Film. ISO 400 gün ışığı dengeli film, kullanıcıların beğenisini kazanıyor.
36 adet pozlama yapabilen ürün, kaliteli yapısı sayesinde oldukça canlı fotoğraflar elde etmenizi sağlar. Gün ışığında çektiğiniz fotoğrafların çok daha net görünmesine yardım eder. Ürünü severek kullanacağınızdan hiç şüphemiz yok!
Ürünü İncele

Umarız önerdiğimiz ürünleri beğenirsiniz. Bu içerikten alışveriş yapmaya karar verirseniz, Mynet bağlantılardan gelir/komisyon elde edebilir. Satın alım sonrasında satıcılardan kaynaklanan sorunlardan Mynet sorumlu değildir.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *