Milyonlarca dolar kaynak ayırdılar! Google ve Facebook’a skandal çağrı: Muhalif haberleri öne çıkarın

Avrupa Birliği, Belaruslu muhalifler için Google ve Meta’dan yardım istedi. Avrupa Komisyonu, “Belaruslu muhalif gazetecilerin haberlerini öne çıkarın” çağrısında bulundu. A Haber muhabiri Agşin Kişiyev detayları Moskova’dan aktardı.

ahaber.com.tr – Özel Haber

Giriş Tarihi: 09.01.2024 13:21

Avrupa Komisyonu bu kez de Belaruslu gazetecilerle ilgili talepte bulundu. Komisyon, Google ve Meta gibi büyük teknoloji şirketlerinden Belaruslu muhalif gazetecilerin haberlerini destekleyerek öne çıkarmaları için yardım istedi.

GALERİ DEVAM EDİYOR

Ayrıntıları A Haber muhabiri Agşin Kişiyev aktardı. İşte o açıklamalardan satır başları;

ÜLKEYİ TERK ETMİŞLERDİ Belarus’ta önceki yıl yapılan cumhurbaşkanlığı seçimleri ve ardından başlayan protesto gösterileri sonrasında çok sayıda muhalif ülkeyi terk etmek zorunda kalmıştı.

MİLYONLARCA DOLAR FİNANSAL KAYNAK! Defalarca Belarus muhalefetine destek amacıyla milyonlarca dolar finansal kaynak ayıran Avrupa Birliği şimdi de enformasyon alanında yeni bir destek projesi için harekete geçti.

ÖNE ÇIKARIN ÇAĞRISI AB Komisyonu Google ve Facebook’a arama motorlarında Belaruslu ve Rus muhaliflerin haberlerini öne çıkarma çağrısında bulundu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *